Facebook       Instagram       Správa       Zavolať

Kompletná Renovácia

Kompletná renovácia! Tak znelo naše zadanie. A tak sme navrhli kompletne nový dizajn miestnosti v našom obľúbenom vintage štýle. Našimi indíciami bola krásna na mieru zhotovená viac ako 100 ročná posteľ s nočnými stolíkmi v pôvodnom stave. Dôležité bolo zhodnúť sa na farebných odtieňoch. Celý proces renovácie sme začali hľadaním tapety. Rozhodli sme sa pre romantický motív ruže na bledo-šedom podklade. Táto tapeta sa nám hodila k štýlu postele, ktorá dominuje celej miestnosti a tak posteľ na farebnom podklade pekne vynikne. Miestnosť sme chceli rozžiariť a tak sme zvolili svetlú podlahu, v tomto prípade koberec béžovej farby.

Renováciu komody sme vám podrobne popísali v našom predchádzajúcom blogu https://fotelka-nabytok.sk/ako-na-komodu/ Podobne sme postupovali aj pri renovácii krásnej a originálnej postele. Drevo bolo vo vynikajúcom stave, takže neboli potrebné žiadne opravy. Drevo sme maľovali bielou farbou. Počet náterov, vzhľadom na tmavú podkladovú farbu dreva, bolo treba viac ako obyčajne. Ale výsledok stojí za to. No nie? Hrany postele sme jemne prebrúsili a farbu sme zafixovali transparentným voskom, ktorý sme na záver vyleštili krúživými pohybmi s mäkkou handričkou. Niektoré vyrezávané časti na prednom čele postele boli mierne poškodené, tie sme si dotvorili svojpomocne modelovacou hmotou, aby sme tak zachovali ich pôvodný tvar. Rovnaký postup renovácie sme zvolili aj pri nočných stolíkoch. Zachovali sa ochranné sklá stolíkov, ktoré sme iba očistili a znovu na stolíky použili.

Posledným kúskom v miestnosti na výmenu bolo hlavné svietidlo. Starožitný luster, sme si zadovážili ešte dávnejsie na burze starožitností. Luster sme z bezpečnostných dôvodov nechali elektrikárom skontrolovať. Rozvody boli vo výbornom stave a tak sme našrobovali len nové žiarovky. Farbu lustra sme nechali pôvodnú, iba sme ho očistili a zavesili. Luster je čierno tyrkysovej farby, ktorá vo svetlej miestnosti pekne vynikla. Nie je nevyhnutné aby všetko ladilo, práve naopak. Je fain ak máte v interiéri jeden farebne výraznejší prvok. Hnedú drevenú garnížu na záclony sme taktiež namaľovali našimi farbami na bielo, prebrúsili a zafixovali trnsparentným voskom. Tomu sa naozaj hovorí recyklácia 🙂
 

Miestnosť sme doladili doplnkami ako sú lampy na sviečky na nočných stolíkoch, kvetmi, lampičkou a kreslom, ktoré je naša zrenovovaná prvotina.

Celkový redizajn miestnosti nám zabral 7 dní vrátane prác a renovácii nábytku, maľovaní, tapetovania, výmeny koberca a dekorácie. Celkové náklady na renováciu vrátane prác boli 1.650 EUR.
 
V prípade záujmu o redizajn vášho domova vám radi pomôžeme 🙂
Vaša Fotelka Nábytok