Facebook       Instagram       Správa       Zavolať

Objav kreativitu!

Každý človek má v sebe aj kreatívnu stránku. Len ju treba objaviť a rozvíjať. Na našich kurzoch renovácie, maľovania a čalúnenia nábytku sme za posledný rok stretli veľa zaujímavých a kreatívnych ľudí. Najviac nás tešia fotky a správy absolventov našich kurzov. Ďakujú nám za cenné rady, ktoré na našich kurzoch získali a majú tak väčšiu odvahu pustiť sa do renovácie svojho nábytku. Dnes si už za peniaze môžete kúpiť skoro čokoľvek, ale váš čas, ktorý venujete renovácii nábytku, ktorý ste zdedili po svojich starých rodičoch alebo ste ho kúpili spolu so starým domom, je k nezaplateniu. Ten pocit, keď sa pozrete na vlastnoručne namaľovanú komodu, stoličky alebo starý kredenc, to zahreje pri srdci. Dnes sme sa zo dňa na deň ocitli s veľkým množstvom voľného času, ktorý nám v minulosti chýbal. Stále sme sa vyhovárali, že nie je priestor, ale teraz sa veci zmenili. Spomalili sme a je čas venovať sa sebe. Svojím koníčkom, práci na sebe a rozvíjaní kreativity. Pridanou hodnotou na našich kurzoch je stretnutie s rovnako naladenou skupinou ľudí. Som si istá, že tu vzniklo nejedno kamarátstvo. Vytvorila sa komunita ľudí, ktorým záleží na tom, čo bude zajtra. Chcú uchovať spomienky, odkaz našich starých rodičov v nábytku, ktorý im ich tak veľmi pripomína. Netreba zabúdať aj na našu matku zem a recykláciu, ktorú týmto podporujeme. Súčasný systém nás nabáda k tomu, aby sme kupovali nové a vyhadzovali staré.. ale toto nie je náš smer.. aspoň nie nás chalupárov a fanúšikov renovácie nábytku. Držíme sa hesla, renovuj, opravuj a nekupuj! Nehovoriac o tom, že kvalitného čalúneného nábytku je čoraz menej. Vidíme to na starých nábytkoch s ktorými sa vďaka opravám stretávame. Poctivá práca akoby už nebola v móde. Je to však na nás, ktorú cestu si vyberieme. Človek je prirodzene kreatívny tvor, len je to treba v sebe rozvíjať a podporovať. Na našich kurzoch renovácie nábytku sme sa stretli aj s veľmi šikovnými deťmi, ktoré fascinovali naše farby. Rodičom svedomite pomáhali pri maľovaní. Bol to naozaj krásny pohľad. Verím, že sa to zapíše do spomienok spoločne strávených chvíľ so svojou mamou alebo ockom.  
kurz malovania nabytku

Práca s farbami je aj určitou formou terapie. Nie je žiadnym tajomstvom, že farby liečia. Určite aj vy máte niekedy pocit obliecť si iba červenú a o 2 týždne zase iba modrú farbu. Telo vie, čo potrebuje. Preto je dôležité mu dať priestor na vyjadrenie pomocou tvorenia. Aj keď sú momentálne možnosti ohladne realizácie našich kreatívnych kurzov obmedzené, tvorte doma. Určite máte na povale alebo v pivnici u babky nejaké krásne kúsky nábytku, ktoré stoja za skúšku. Nezabúdajte, že v nedokonalosti je dokonalosť. Veľakrát dostávame otázky na našich kurzoch, koľko náterov treba a ktorým smerom treba natierať farbu štetcom.. Naša odpoved znie, tak aby sa vám to páčilo. Každý má subjektívny pohľad na to, čo je pekné a pri renovácii nábytku je dôležité to, že to robíte s láskou a dávate do toho svoju energiu a čas. Každá renovácia nábytku je originálom, či už v použití techniky, miešania farieb alebo použití šablóny. Zaslúžite si originál a nie sériovú výrobu ako z 80-tych rokov. Aj keď aj to malo svoje čaro, ale tieto časy sú už preč 🙂 Naše kreatívne balíčky farieb vám pomôžu naštartovať vaše domáce renovácie a  na našich blogoch zase nájdete posutpy, ako si s renováciami poradiť, tipy a triky ako ušetriť čas a nestrácať nervy. Ano, tvorenie je aj o trénovaní trpezlivosti. O tom viem svoje 🙂  nie je to moja silná stránka, preto viedli asi moje kroky touto cestou. Ak si nebudete vedieť s niečím poradiť, či už pre našich absolventov kurzov alebo aj pre vás našich obľúbených zákazníkov sme kedykoľvek k dispozícii telefonicky alebo e-mailom. Vždy Vám radi poradíme.

My už máme pre vás pripravené skvelé novinky ako napríklad pokračovanie kurzu renovácie a čalúnenia nábytku – Kurz čalúnenia nábytku II, kde sa naučíte pokročilejšie techniky. Veríme, že tento kurz bude obľúbený minimálne tak, ako náš originálny kurz renovácie a čalúnenia stoličky. Kurzy čalúnenia sme sa rozhodli robiť hlavne pre to, lebo chceme udržať toto remeslo nažive. My Slováci sme veľmi šikovní a zruční národ. Remeslá však pomaly ale isto vymierajú. Vzhľadom k tomu, že tento odbor sa už na školách nevyučuje, chcme šíriť povedomie medzi ľuďmi, aby toto remeslo pokračovalo a žilo medzi ľuďmi aj naďalej.
 
Priatelia, tak do skorého videnia na našich kurzoch!
kreativita
šablonovanie kreativita
kreativny kurz